Sponzoři závodu:

NOVINKY:

9.4.2008
Vyvěšeny fotografie ze závodů SKOL CUP 2008. Pořadatelé děkují za Vaši účast. Na shledanou v příštím roce!
7.4.2008
VÝSLEDKY závodů aktualizovány o konečné znění protokolu, u kategorie H20 a H21 zařazeni do výsledků závodníci, kteří byli vinou chyby v zákresu na mapě sprintu DISK.
7.4.2008
Protokol k odpolednímu závodu (Mistrovství HO ve sprintu, 3. závod JKŽ MSK a 3. závod HŽJ):
Závod proběhl dle rozpisu a vydaných pokynů, přesně podle časového plánu. Polojasné, příjemné počasí, teplota od 11 do 6 °C. Celkem odstartovalo 419 osob. Závod i zázemí zasahovalo na české i polské území. Časové limity odpovídají pravidlům a soutěžnímu řádu MSK a HO. V prostoru vymezeném přímo pro zázemí a během závodu nebyl hlášen žádný úraz. Lékařka a pořadatelé museli ovšem řešit vážné zranění závodníka z Třince, když v době mezi etapami se vzdálil a manipuloval s podomácky vyrobenou výbušninou, která mu explodovala v rukách. Byla poskytnuta první pomoc a zajištěna rychlá záchranná služba. Toto zranění je samo o sobě velmi smutné a utrpěla i atmosféra celého závodu. Vyhlášení přeborníků proběhlo spolu s vyhodnocením SKOL CUP 2008 po 17,00 hod.. Nebyl podán žádný oficiální protest a závod byl schválen v plném rozsahu. Pořadatel se omlouvá závodníkům v kat.H20 a na začátku startujícím kat.H21, kteří měli na mapě tiskovou chybu (prohozen popis kontroly č.5 a 6) a toto je mohlo u sprintu zmást. Zázemí vytvořilo odpovídající prostředí, které splnilo potřeby akce. S kvalitou terénu a mapy byli závodníci spokojeni. Jmenovaná jury neměla důvod k zasedání a celá akce dále proběhla bez závad.
7.4.2008
Protokol k dopolednímu závodu (Mistrovství MSK na krátké trati, 2. závod JKŽ MSK a 2. závod HŽJ):
Závod proběhl dle rozpisu a vydaných pokynů, přesně podle časového plánu. Polojasné, příjemné počasí, teplota od 5 do 9 °C. Celkem odstartovalo 459 osob. Většina závodníků respektovala radu v pokynech a nechala si dostatečný čas dopravy a příchodu na start. Časové limity odpovídají pravidlům a soutěžnímu řádu MSK a HO. Bylo ošetřeno několik drobných poranění. Vyhlášení přeborníků a dalších výsledků provedl pořadatel v odpoledních hodinách, po závodě ve sprintu. Nebyl podán žádný protest a závod byl schválen v plném rozsahu. Zázemí vytvořilo odpovídající prostředí, které splnilo potřeby akce. S kvalitou terénu a mapy byli závodníci spokojeni. Jmenovaná jury neměla důvod k zasedání a celá akce proběhla bez závad.

H20 Zbranek Roman - SK Univerzity Palackého Olomouc
H21 Dwojak Wojciech - Slask Wroclaw (PL)

7.4.2008 Vítězi Mistrovství MSK na krátké trati pro rok 2008 se stali:

D18 Šperlíková Eva - SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.

6.4.2008
Vyvěšeny VÝSLEDKY včerejších závodů na krátké trati a ve sprintu.
Fotografie ze závodů a vyhlášení budou přidány v nejbližší možné době.
HLASUJTE V NOVÉ ANKETĚ O KVALITĚ ZÁVODŮ (vlevo) !!
4.4.2008
Líbily se Vám závody? Chcete něco vzkázat pořadatelům? Použijte "vzkazník" Klubu orientačních sportů!
4.4.2008
- Zveřejněny POKYNY k závodu SKOL CUP 2008
- Startovky aktualizovány o parametry tratí sprintu a dohlášky/odhlášky.
3.4.2008
Zveřejněny:

STARTOVKA pro Mistrovství MSK na krátké trati, 2. závod JKŽ MSK a 2. závod HŽJ - DLE KATEGORIÍ, DLE ODDÍLŮ
STARTOVKA pro Mistrovství HO ve sprintu, 3. závod JKŽ MSK a 3. závod HŽJ - DLE KATEGORIÍ, DLE ODDÍLŮ

Parametry tratí sprintu a pokyny k závodům budou zveřejněny v pátek ráno.
3.4.2008
Seznamy přihlášených aktualizovány opravenými chybami v některých oddílech
3.4.2008
2.4.2008
Něco z historie zámku Linhartovy (jehož zahrada bude prostorem odpoledního závodu)

V druhé polovině 16. století začal příslušník staré katolické šlechty Václav Haugvic s přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Z tehdejší podoby se zachovala původní dispozice s uzavřeným vnitřním dvorem, obrannou věží a zejména sklepními klenbami. Ve fragmentech zůstala rovněž zachována sgrafitová omítka na věži. Figurální sgrafita jsou podnes viditelná v arkádové chodbě II. poschodí severního zámeckého křídla.

V druhé polovině 17. století byl zámecký objekt už značně zchátralý. Noví majitelé Sedlničtí z Choltic začali s generální přestavbou do barokní podoby. U zámku byl v té době založen okrasný sad ve francouzském stylu. V 19. století pak byl přeměněn na přírodně krajinářský park.

Zámek byl opět upravován v 18. století. V polovině 19. století změnily Linhartovy majitele. Získali je Oppersdorfové, koncem století je koupila zbohatlá krnovská rodina Wenzelidesů a roku 1930 pak rodina Wüllersdorfů a Urbairů. A opět se prováděly úpravy.

Roku 1943 byla v zámku umístěna německá vojenská nemocnice. Brzy zde vypukl požár. Shořela střecha. Roku 1944 byl zámek provizorně zastřešen lepenkou.

V roce 1945 se stal majetkem státu. V roce 1947 poškodila velká vichřice opět střechu a povětrnostní vlivy narušily stropy i obvodové zdivo. Zabezpečovací práce byly zahájeny až v roce 1957. V roce 1966 se majitelem zámku se stalo Zdravotnické zásobování, n. p. Objekt byl částečně zrekonstruován. Roku 2001 se stal zámek majetkem obce a postupně je opravován.